معرفی کتاب /کانی‌های سنگین براساس خصوصیات رنگی آن ها

کتاب "کانی‌های سنگین براساس خصوصیات رنگی آن ها" منبع جامعی برای تشخیص کانی‎های سنگین شفاف بوده که دارای دو بخش متفاوت است.
بخش اول کتاب مرور نسبتاً کوتاهی را از اصول و کاربرد کانی‎های سنگین در مطالعه خاستگاه و انطباق چینه‎شناسی سازندهای ماسه‎سنگی فراهم‎می‎کند، در حالی‎که بخش دوم آن طولانی‎تر بوده و راهنمایی برای تشخیص دقیق این کانی‎ها است.
بدون شک بخش دوم کتاب مهمترین بخش آن است که تصاویری از یک مجموعه کامل از کانی‎های سنگین آواری و درجازا را شامل می‎شود که به‎عنوان راهنمای بسیار مفیدی می‎تواند در مطالعات سنگ‎شناسی رسوبی علاوه بر دانشجویان رسوب‎شناسی و سنگ‎شناسی رسوبی و زمین‎شناسی‎نفت در شاخه‎های پترولوژی و زمین‎شناسی اقتصادی نیز مورد استفاده قرار‎گیرد.
در کتاب حاضر به‌همراه تصاویر رنگی، توضیحاتی در مورد رنگ، چند رنگی، بیرفرنژانس، خاموشی، اشکال تداخلی، طویل شدگی، ویژگی‎های تشخیصی، شکل در رسوبات و پیدایش آنها بیان شده‎است. اکثر تصاویر بر روی یک گروه از کانی‎های مشخص تمرکزدارند که نشان دهنده این امر است که نویسندگان با ظرافت خاص و صرف زمان زیاد مقاطع مربوط به هر کانی مشخص را تهیه و مطالعات لازم را بر روی آن‎ها انجام داده‎اند.

کتاب یکی از معدود منابع شناسایی نوری کانی‎های سنگین شفاف در سنگ‎شناسی است.

 

 

کانال ارتباطی سازمان

خدمات رفاهي ويژه اعضا

معرفی کتاب

 

اینجا کلیک کنید .

پل های ارتباطی

نشانی: بندرعباس،بلوار رسالت شمالی - مابین چهرار راه پردیس و چهارراه گفتگوی تمدن ها - ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان

تلفن:33734744-076

فکس:33734743-07

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کدپستی: 7919784895

دانلود قانون نظام مهندسی معدن و آیین نامه اجرائی آن

دانلود قانون معادن