آمادگی بلژیک برای مشارکت در طرح های معدنی و صنایع معدنی ایران

 

رییس اتاق بازرگانی بلژیک و سفیر آن کشور در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو بر آمادگی خود برای همکاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از "ایمیدرو"،‌ جان استوپ که در راس یک هیات اقتصادی به ایران سفر کرده است با اشاره به برنامه فعالان اقتصادی بلژیک برای توسعه روابط با ایران افزود: مایل به گسترش روابط دوطرفه به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.

وی با اشاره به نقش اتاق های بازرگانی ایران و بلژیک تصریح کرد:‌ معتقدیم این رابطه می تواند به سرمایه گذاری و عمیق شدن ارتباط دو کشور منجر شود. همچنین فرانسوا مرمِل(François Del Marmol)  سفیر بلژیک نیز اظهار امیدواری کرد که روابط اقتصادی دو طرف توسعه بیش از بیش یابد.

وی با اشاره به اینکه پتانسیل های معدنی ایران از جمله استان کرمان را بررسی کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که زمینه زیادی برای فعالیت شرکت های بلژیکی در این استان وجود دارد، گفت: ما پیش از این و در دوران سخت تحریم در ایران روابط خود را ادامه داده ایم و اکنون مصمم به توسعه آن هستیم.

مهدی کرباسیان در این جلسه خطاب به اعضای این هیات که مدیرانی از بخش های مهندسی،‌ فولاد،‌ بیمه،‌ امور زیست محیطی و ... بودند گفت:‌ فرصت های متعددی در بخش معدن و صنایع معدنی وجود دارد که امکان هر نوع سرمایه گذاری و مشارکت را برای بخش خصوصی دو طرف فراهم کرده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حضور در طرح های این بخش منافع دو سویه دارد اظهار داشت:‌ طبق برنامه چشم انداز 20 ساله، ایران برنامه تولید 55 میلیون تن فولاد خام را دارد که  10 میلیون تن آن در سواحل جنوبی کشور از جمله خلیج فارس و منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود و شرکت های اروپایی از جمله بلژیکی فرصت مناسبی را برای فعالیت و سرمایه گذاری در ایران پیش رو دارند.

 

منبع : www.tasnimnews.com

کانال ارتباطی سازمان

برای عضویت اینجا کلیک کنید .

خدمات رفاهي ويژه اعضا

معرفی کتاب

 

اینجا کلیک کنید .

پل های ارتباطی

نشانی: بندرعباس، سه راه فرودگاه، بلوار علی ابن ابیطالب، روبروی هنرستان شهید رجایی

تلفن: 07633662179

فکس: 07633662179

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کدپستی: 79111111

دانلود قانون نظام مهندسی معدن و آیین نامه اجرائی آن

دانلود قانون معادن